poniedziałek, 7 kwietnia 2014

Otrzymałeś pozew za klauzule niedozwolone?

pozew klauzule niedozwolone, kary za regulamin w sklepie internetowym co zrobic, klauzule abuzywne regulamin stowarzyszenia
Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, wiedz, że istnieje parę rozwiązań w tej sytuacji. Na początku dowiedz się jednak kto złożył pozew, jeśli zrobiło to Stowarzyszenie specjalnie do tego powołane, możliwe, że trudniej będzie problem rozwiązać. Pozew klauzule niedozwolone mogą składać jednak także sami konsumenci, nawet Ci, którzy nie kupują bezpośrednio w Twoim sklepie.

Jak wyjść z takiej sytuacji obronną ręką? Najlepszym rozwiązaniem zdecydowanie jest szybka zmiana regulaminu. Zastąpienie błędnych zapisów, tymi zgodnymi z prawem, są najszybszą gwarancją sukcesu w tej sprawie. Zdarza się jednak, że za późno jest na zmianę regulaminu, gdyż Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zatwierdzi decyzję, w wyniku której nałożona zostanie kara. Mogą one być bardzo wysokie i sięgać nawet do dziesięciu procent dochodów na zeszły rok rozliczeniowy.

Żeby tego uniknąć, należy jak najszybciej zgłosić się do prawnika, najlepiej od razu, jak tylko otrzyma się pozew Klauzule niedozwolone nie od dziś stanowią utrapienie każdego sprzedawcy w internecie. Gdy pojawiają się w regulaminie, pojawiają się także kłopoty. Z czego to wynika? Oczywiście, pierwszym powodem jest chęć chronienia konsumentów, co jest zupełnie zrozumiałe. Oprócz tego jednak, pozew klauzule niedozwolone stanowi dla specjalnych stowarzyszeń doskonałą formę zarobku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz